Maty i podłogi do siłowni

Podłoga gumowa do siłowni linii GUMMAPAN jest doskonałą alternatywą dla drewnianych parkietów i podłóg z płytek ceramicznych. Doskonale sprawdza się jako nawierzchnia do sal fitness oraz w obiektach sportowych.

Posiada właściwości:
- antypoślizgowe,
- tłumi hałas,
amortyzujące,
- chroni podłogę przed upadającymi przedmiotami.

Swoje zastosowanie znajdzie także w halach sportowych, lodowiskach, basenach czy pomostach ciężarowych, jak również w salach i placach zabaw dla dzieci.

Dostępne są różne grubości i kolory.

Atrakcyjny wygląd, duży wybór kolorów, a przede wszystkim niezwykła elastyczność i wytrzymałość na ściskanie, uderzenia oraz ścieranie sprawiają, iż maty gumowe do siłowni GUMMAPAN cieszą się ogromnym powodzeniem. Czyści się ją za pomocą odkurzacza lub na mokro przy użyciu dostępnych środków czyszczących.

Nawierzchnie sportowe – jakie podłogi do siłowni, a jakie do sali fitness?

Sztangi i maszyny treningowe swoje ważą. By chronić posadzkę, a także zapewnić ćwiczącym i urządzeniom maksymalnie stabilną pozycję, warto postawić na amortyzację pod ciężary i wybrać maty do siłowni. Ich grubość nie powinna być niższa niż 3 centymetry, optymalna to natomiast 4,5 centymetra.

Natomiast do sali fitness sprawdzą się nawierzchnie gumowe, które dobrze amortyzują uderzenia – skacząc, z ogromną siłą działamy na stopy, warto więc starać się minimalizować wstrząsy i nie dopuszczać do nadmiernego obciążenia kręgosłupa. Kolejną zaletę, jaką mają maty gumowe, to ich świetna przyczepność. Ćwiczenia stają się znacznie prostsze, gdy buty nie będą ślizgać się po podłożu!

Nawierzchnie gumowe do siłowni – w zależności od potrzeb

Maty mogą pokryć całą posadzkę obiektu, ale można je wykorzystać także do wydzielania przestrzeni, na przykład części hali ze sztangami lub strefy ćwiczeń grupowych bądź indywidualnych. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor oraz optymalną grubość, by zapewnić wszystkim ćwiczącym w danym obiekcie sportowym wygodną i właściwą do danych ćwiczeń nawierzchnię.

Nasze wykładziny można zobaczyć w Całej polsce

Aktualny cennik można uzyskać pisząc do nas na:
info@besttherapy.pl