Maty i podłogi do siłowni

Podłoga gumowa do siłowni linii GUMMAPAN jest doskonałą alternatywą dla drewnianych parkietów i podłóg z płytek ceramicznych. Doskonale sprawdza się jako nawierzchnia do sal fitness oraz w obiektach sportowych.

Posiada właściwości:
  • antypoślizgowe,
  • tłumi hałas,
  • amortyzujące,
  • chroni podłogę przed upadającymi przedmiotami.

Swoje zastosowanie znajdzie także w halach sportowych, lodowiskach, basenach czy pomostach ciężarowych, jak również w salach i placach zabaw dla dzieci.

Gumowe wykładziny podłogowe - dostępne są różne grubości i kolory

Atrakcyjny wygląd, duży wybór kolorów, a przede wszystkim niezwykła elastyczność i wytrzymałość na ściskanie, uderzenia oraz ścieranie sprawiają, iż maty gumowe do siłowni GUMMAPAN cieszą się ogromnym powodzeniem. Czyści się ją za pomocą odkurzacza lub na mokro przy użyciu dostępnych środków czyszczących.

Maty z granulatu pozwalają na ich łatwe dopasowanie do różnych powierzchni i zapewniają wysoki komfort użytkowania. Sprężystość i odpowiednia grubość wykładziny GUMMAPAN pozwala również na amortyzowanie wstrząsów podczas wykonywania ćwiczeń, co z kolei zapobiega powstawaniu wielu kontuzji.

Nawierzchnie sportowe – jakie podłogi gumowe do siłowni, a jakie do sali fitness?

Wybór odpowiedniej gumowej nawierzchni sportowej do siłowni czy sali fitness jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygody podczas treningów. Gwarantują stabilizację i zabezpieczają przed potencjalnymi urazami. Nawierzchnie gumowe są jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, ponieważ zapewniają wiele korzyści, takich jak amortyzacja pod ciężary, antypoślizgowość i ochrona posadzki przed uszkodzeniami.

Podłoga sportowa gumowa charakteryzuje się zwykle większą grubością i twardszą powierzchnią, co gwarantuje lepszą stabilizację w trakcie dźwigania ciężarów.

Sztangi i maszyny treningowe swoje ważą. By chronić posadzkę, a także zapewnić ćwiczącym i urządzeniom maksymalnie stabilną pozycję, warto postawić na amortyzację pod ciężary i wybrać maty z granulatem. Ich grubość nie powinna być niższa niż 3 centymetry, optymalna to natomiast 4,5 centymetra.

Natomiast do sali fitness sprawdzą się nawierzchnie gumowe, które dobrze amortyzują uderzenia – skacząc, z ogromną siłą działamy na stopy, warto więc starać się minimalizować wstrząsy i nie dopuszczać do nadmiernego obciążenia kręgosłupa. Kolejną zaletę, jaką mają maty gumowe, to ich świetna przyczepność. Ćwiczenia stają się znacznie prostsze, gdy buty nie będą ślizgać się po podłożu! Wykładzina podłogowa gumowa z czarnego granulatu GUMMAPAN jest antypoślizgowa i niezwykłe łatwa w utrzymaniu czystości. Nic więc dziwnego, że tak wielu właścicieli obiektów sportowych decyduje się na jej zakup.

Nawierzchnie gumowe do siłowni – w zależności od potrzeb

Maty mogą pokryć całą posadzkę obiektu, ale można je wykorzystać także do wydzielania przestrzeni, na przykład części hali ze sztangami lub strefy ćwiczeń grupowych bądź indywidualnych. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor oraz optymalną grubość, by zapewnić wszystkim ćwiczącym w danym obiekcie sportowym wygodną i właściwą do danych ćwiczeń nawierzchnię.

Maty gumowe do siłowni oferowane na rynku różnią się między sobą. Ich wybór zależy przede wszystkim od potrzeb i preferencji użytkowników. Dostępne są maty z granulatu SBR różniące się grubością, wielkością i kolorem, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb i wymagań. W przypadku wyboru koloru gumowej wykładziny podłogowej warto kierować się również stylem wystroju siłowni. Dostępne są maty wykonane z gumy SBR w różnych kolorach, co pozwala na stworzenie unikalnego wyglądu sali treningowej.

Nasze wykładziny można zobaczyć w Całej polsce

Aktualny cennik można uzyskać pisząc do nas na:
info@besttherapy.plpróbki wykładziny GUMMAPAN DOTSpróbka wykladziny Gummapan Rubberpróbki wykładziny GUMMAPAN ELASTIC