Wykładziny do sal sensorycznych

Wykładziny do sal sensorycznych są doskonałą alternatywą dla drewnianych parkietów i podłóg z płytek ceramicznych. Posiadają właściwości antypoślizgowe, tłumią hałas, chronią podłogę przed upadającymi przedmiotami. Gumowa mata wyciszająca na podłogę wykonana została z materiałów o specjalnej strukturze. Gwarantują one bezpieczeństwo podczas chodzenia i zapobiegają przed poślizgnięciem się. Obecność maty tłumiącej hałas — znanej także jako płyta wyciszająca — jest szczególnie ważna w salach sensorycznych, w których ćwiczenia wykonywane są zwykle na boso lub w skarpetkach.

Mata wygłuszająca na podłogę — dlaczego warto ją stosować?

rozwijana wykładzina do sal sensorycznych

Mata wyciszająca do sali sensorycznej ma za zadanie skuteczne tłumienie hałasu. W miejscu tym wykonywane są bowiem ćwiczenia fizyczne i relaksacyjne. Oznacza to, że cisza i spokój są szczególnie wskazane. Dzięki zastosowaniu dedykowanych mat wygłuszających na podłogę możliwe jest skuteczne ograniczenie dźwięków odbijających się od twardej powierzchni posadzki.

Dodatkową rolą maty wygłuszeniowej do sensorycznej sali jest zabezpieczenie podłogi przed upadającymi przedmiotami. W trakcie ćwiczeń i zabaw łatwo może dojść do upuszczenia wykorzystywanych w trakcie aktywności przedmiotów. Wykładzina wygłuszająca do sali sensorycznej dzięki temu, że jest niezwykle elastyczna i sprężysta, skutecznie zapobiegnie powstaniu uszkodzeń podłogi. Pozwoli to na zachowanie jej w dobrym stanie i zaoszczędzenie sporej sumy ze względu na brak konieczności częstej renowacji.

Mata wytłumiająca dla bezpieczeństwa i komfortu dziecka

Nasza wykładzina Gummapan DOTS zachęci dziecko do ćwiczeń, zmusi do wysiłku fizycznego, ale w takim stopniu, by dostarczyć mu satysfakcji z pokonania określonej trudności, a nie zniechęcić. 

Atrakcyjny wygląd, duży wybór kolorów, a przede wszystkim niezwykła elastyczność i wytrzymałość na ściskanie, uderzenia oraz ścieranie, sprawiają, iż oferowane podłogi GUMMAPAN cieszą się ogromnym powodzeniem. 

Płytę wygłuszającą czyści się za pomocą odkurzacza lub na mokro przy użyciu dostępnych środków czyszczących.

Zalety wykorzystywania mat z gumy wygłuszającej w salach sensorycznych:

 • dzięki naszym matom/wykładzinom tłumione są odgłosy kroków, 

 • amortyzacja w przypadku upadku,

 • utrzymanie równowagi - powierzchnia antypoślizgowa,

 • kolory nakrapiania wykładzin pomagają w stymulacji wzrokowej małego pacjenta,

 • zapewniają poczucie bezpieczeństwa,
 • umożliwiają wykonanie ćwiczeń ruchowych,

 • łatwe w utrzymaniu w czystości.

cztery przykładowe maty do sal sensorycznych

Dostępne wymiary:

 • 10m x 1,25m x 6mm

 • 8m x 1,25m x 8mm

 • 6m x 1,25m x 10mm

 • 6m x 1,25m x 12mm

Dostępne kolory nakrapiania EPDM: zielony, niebieski, czerwony, szary, żółty.

Do sal sensorycznych oferujemy Gummapan DOTS 20% lub 40% kolorowego granulatu EPDM.

Integracja Sensoryczna jest procesem dzięki któremu mózg otrzymuje informacje ze wszystkich zmysłów segregując, rozpoznając, interpretując i integrując ze sobą i wcześniejszymi doświadczeniami odpowiada właściwą reakcją. Jest to taka organizacja wrażeń, by mogły być użyte zmysły w celowym działaniu.


Nasze wykładziny można zobaczyć w Całej polsce

Aktualny cennik można uzyskać pisząc do nas na:
info@besttherapy.pl