Sprawdzona podłoga do sali fitness - jaką wybrać?

ciężar na podłodze w sali fitness

Rodzaj podłogi może nie być pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl, jeśli chodzi o wyposażenie klubu fitness. Faktem jednak jest, że ma ona ogromne znaczenie pod względem komfortu i poziomu bezpieczeństwa w pomieszczeniu służącym do ćwiczeń. Wysokojakościowe podłoże to podstawa w salach przeznaczonych na uprawianie aktywności fizycznej. Jakie są więc sprawdzone propozycje materiału podłogi do klubu fitness? Poruszymy ten temat w dzisiejszym wpisie.

Jaką podłogę wybrać do klubu fitness?

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo różnorodnych propozycji podłóg do sali fitness. Wybór tej odpowiedniej może być więc nieco utrudniony. Trzeba przyznać, że nie jest on łatwy, a to także dlatego, że pod pojęciem „fitness” kryje się wiele różnych aktywności fizycznych. Ma to wbrew pozorom ogromne znaczenie. Odpowiedni dobór materiałów na podłogę do sali fitness może być bowiem uzależniony od specyfiki danych zajęć. Przykładowo miękkie powierzchnie gumowe mogą sprawdzić się dobrze w pomieszczeniach przeznaczonych do uprawiania statycznych ćwiczeń. Jeśli jednak mowa o tańcu bądź intensywnym treningu kardio, dobrze będzie wybrać twardsze materiały.

Miękkie podłogi do klubu fitness - kiedy warto?

Mata piankowa w studio fitness jest szczególnie przydatna, kiedy mowa o używaniu ciężkich maszyn, sztang czy hantli. Chodzi tu o bezpieczeństwo i wytrzymałość. Twarde podłogi nie mają zbyt dużych właściwości amortyzacyjnych, dlatego właśnie w klubie fitness, w którym często używa się ciężkiego ekwipunku, nie będą najlepszym wyborem. Dodatkowo ważne jest, aby podłoże do tego typu pomieszczeń zabezpieczało przed poślizgnięciami oraz było stabilne. Dobrze też, kiedy ma właściwości wygłuszające. W klubach fitness bywa bowiem stosunkowo głośno. Dźwięki pracujących maszyn, klekotanie sztang czy rozmowy ćwiczących dookoła osób mogą być rozpraszające, dlatego warto mieć to na uwadze..

Puzzle piankowe - przemyślany kształt

ćwiczenia fitness na macie

Dobra i sprawdzona propozycja dla klubów fitness to wybór uniwersalny, który nie wymaga gruntownych prac remontowych. Jest to szczególnie przydatne dla pomieszczeń, w których jest już obecna twarda nawierzchnia. Doskonałym wyborem, cieszącym się ogromną popularnością, są puzzle piankowe. Kluby fitness w szczególności cenią sobie brak konieczności mocowania czy przyklejania ich do podłoża. Wszystko to za sprawą kształtu, który opiera się na zazębieniach. Dzięki niemu zapewniona jest stabilność - maty nie przemieszczają się ani nie wybrzuszają.

Maty z granulatu SBR - sprawdzone tworzywo

Sprawdzona podłoga fitness puzzle wykonana jest z granulatu SBR - syntetycznego kauczuku gumowego. Materiał ten odznacza się wysoką odpornością mechaniczną - nie grozi mu ścieranie, wpływy ekstremalnej temperatury czy nawet zmienne warunki pogodowe. Jest to bardzo ważna cecha, zważywszy na to, że podłoga jest bardzo mocno eksploatowana w klubach fitness, a jej częsta wymiana wiąże się z dużymi kosztami. Co więcej, płyty wykonane z granulatu SBR szybko wysychają, a także dzięki delikatnej porowatości mają właściwości antypoślizgowe. Ta ostatnia cecha jest w szczególności ważna, zwłaszcza kiedy pełnią one funkcję maty pod sprzęt fitness.

Nasze wykładziny można zobaczyć w Całej polsce

Aktualny cennik można uzyskać pisząc do nas na:
info@besttherapy.pl