Klin Kaltenborna

Kliny znajdują zastosowanie w terapii odcinka piersiowego kręgosłupa. Zaprojektowane i stosowane przez terapeutów stosujących metodę Kaltenborna. Są idealnym narzędziem do diagnostyki odcinka piersiowego kręgosłupa i do masażu kręgów w odcinku piersiowym. Kliny zapewniają właściwe pozycjonowanie pacjenta oraz umożliwiają i ułatwiają terapeutom wykonywanie zabiegów na pacjentach o znacznej wadze. Są szczególnie pomocne przy wykonywaniu zabiegu ślizgu na wysokości TH4 - TH8. Podczas zabiegu pacjent leży na klinie krzyżując ręce na klatce piersiowej. Następnie bierze wdech i przy wydechu rehabilitant wykonuje ślizg w wybranym stawie. Dzięki zastosowaniu klina zabieg ten staje się dużo łatwiejszy i bezpieczniejszy. Klin Kaltenborna mały może być również stosowany do ćwiczeń manualnych ręki.

Klin do mobilizacji używany podczas terapii manualnej

Klin do kręgosłupa wykorzystywany jest w terapii manualnej opracowanej przez Freddiego Kaltenborna i Olafa Evjentha. Stworzony przez nich system zadebiutował w Norwegii, jednak zainteresowanie nim szybko wykroczyło poza jej granice. Obecnie terapia ta nauczana jest w wielu państwach na całym świecie - w tym także w Polsce. Klin do mobilizacji stosowany jest jako element terapii manualnej w zabiegu mającym na celu uwolnienie nadmiernego napięcia, które często kumuluje się w okolicy kręgosłupa lędźwiowego. Działanie fizjoterapeuty przywraca prawidłową funkcję tkanek miękkich, struktur nerwowych, a także stawów.

Klin pod kręgosłup - wytrzymała propozycja na profesjonalny użytek

W ofercie naszego sklepu znajdują się kliny do kręgosłupa wykonane z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu możemy zagwarantować ich długotrwałość. Produkty te są odznaczają się wysoką odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dostosowując naszą ofertę do indywidualnych potrzeb każdego klienta jesteśmy w stanie zaproponować dwa warianty wielkościowe: duży i mały. Dzięki temu użytkownicy będą w stanie dopasować wielkość klina pod kręgosłup.


 

 • Klin kaltenborna duży
  Art. Nr 801301;
  Wymiary (mm) D: 220 S: 100 W: 80/45 

   

 • Klin kaltenborna mały
  Art. Nr 801302
  Wymiary (mm) D: 155 S: 100/70 W: 50/20