Poduszka lędźwiowa, lordotyczna


 

W przypadku wypukliny dysku w odcinku lędźwiowym jedną z metod terapii jest przerost w odcinku lędźwiowym. Ruch ten powoduje przednie przemieszczenie jądra miażdżystego, dzięki czemu ciśnienie zmniejsza się o około 35%. W tym celu stworzono poduszkę lordotyczną, której kształty odpowiadają anatomicznej budowie człowieka. Stosuje się ją układając pacjenta na kozetce i podkładając mu na wysokości odcinka lędźwiowego poduszkę lordotyczną. Istotne jest właściwe ułożenie poduszki: niższy koniec skierowany powinien być w stronę odcinka piersiowego, wyższy natomiast podkłada się na wysokości podstawy kości krzyżowej. Poduszka jest również idealnym podkładem pod plecy, odciążającym kręgosłup w trakcie długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej np. podczas jazdy samochodem, w pracy itp.

Poduszka ortopedyczna pod odcinek lędźwiowy - ulga od bólu w każdej sytuacji

Poduszka ortopedyczna pod kręgosłup lędźwiowy doskonale sprawdza się jako uzupełnienie terapii w gabinecie lub w domu pacjenta, powodując odczuwalną ulgę w dolegliwościach bólowych. Zalecana jest do stosowania przez osoby przebywające w pozycji siedzącej nieprzerwanie przez wiele godzin np. przez pracowników biurowych czy kierowców. Używanie poduszki na bóle kręgosłupa lędźwiowego wiąże się także w kształtowaniu pozytywnych nawyków pod względem utrzymywania odpowiedniej postawy. Jest to uniwersalna propozycja, która dzięki wkładowi wykonanemu z miękkiego materiału doskonale dopasowuje się do kształtu odcinka lędźwiowego użytkownika. Oznacza to, że nasz produkt może być stosowany przez osoby o różnorodnej budowie ciała. Profesjonalnie opracowana poduszka ortopedyczna lędźwiowa polecana jest szczególnie do ćwiczeń i spania.

Poduszki lędźwiowe w najwyższej jakości wykonania

Znajdująca się w naszej ofercie poduszka ortopedyczna pod lędźwie to wysokojakościowy produkt stworzony z myślą o użytkowaniu zarówno w profesjonalnym gabinecie, jak i przestrzeni domowej. Odznacza się ona wysoką wytrzymałością, która zapewnia przedłużoną żywotność, dzięki czemu produkt będzie służył przez długi czas bez konieczności wymiany. Co więcej, poduszka lędźwiowa ortopedyczna jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości czyniąc ten produkt wyjątkowo higieniczną propozycją.

Wymiary: ok. 35,7cm x 29,7cm x 5,8cm
Kolor: niebieski
Tworzywo: PUR