Pas do trakcji kręgosłupa


 

Pas wykorzystywany do trakcji w terapii metodą Kaltenborna. Dzięki regulowanej długości oraz uniwersalnej szerokości służy do wykonywania zabiegu na większości stawów kręgosłupa, oraz stawów obwodowych. Pas do trakcji wykorzystywany w terapii manualnej kręgosłupa został wykonany z materiału o wyjątkowej wytrzymałości, który zapewnia jego wytrzymałość. Jednocześnie jest to produkt w pełni bezpieczny i przyjazny dla skóry. Pasy do trakcji dostępne w naszej ofercie zostały stworzone z wysokojakościowej, miłej w dotyku taśmy parcianej, która nie wywołuje podrażnień.

Pas do trakcji kręgosłupa - niezbędne narzędzie pomocnicze

Pasy na kręgosłup to niezbędne narzędzia każdego fizjoterapeuty praktykującego terapię manualną. Trakcja jest nieodzownym elementem tzw. gry stawowej. Polega ona na działaniu powodującym oddalenie od siebie powierzchni stawowych, dzięki czemu zmniejsza się kompresja w danym stawie. Ma ono na celu wpłynąć pozytywnie na okoliczne tkanki i przynieść ulgę pacjentowi. W terapii manualnej fizjoterapeuta jest w stanie wykonać to działanie ręcznie, jednak w przypadku większych stawów narzędzia takie jak pas do trakcji kręgosłupa wykazują się wysoką przydatnością.

Dane techniczne:

Wymiar: 250x4 cm, regulacja od max. 2,5m do min. 1,3m. Materiał: Taśma parciana (bardzo wytrzymała), w kolorze granatowym. Zapięcie: Klamra w kolorze czarnym, bardzo wytrzymała na rozciąganie i uderzenia. Na taśmie znajduje się ok. 25 cm materiał winylowy wzmocniony tkaniną w trzech kolorach: granat, szary lub zielony (do wyboru).

Producent i dystrybutor: BESTTHERAPY